Brittidele tutvustatakse meie saunakombeid

Eesti Sauna Aasta tutvustamise eesmärgil korraldab EASi ja KredExi ühendasutuse turismiosakond Suurbritannias, Brightonis Eestit kui puhkuse sihtkohta ja saunamaad tutvustava sündmuse meediale ja lõpptarbijatele.

Sündmus toimub mere ääres, Brighton Beach Box Sauna Spa saunades, 21.-22. aprillil 2023 aastal.

Eesti saunakultuuri tutvustavad Eda Veeroja Mooska talust ja Karl-Peeter Kangur Elamus Spa-st, viies kumbki läbi 6 saunarituaali. Kosutuseks pakutakse Eesti saunajooki – kasemahla.

Saunas kohtuvad argine ja müstiline maailm

Mooska suitsusaunatalu perenaine Eda Veeroja peab pärimust ja saunakultuuri väga oluliseks ja tutvustab seda meelsasti oma külalistele. Foto: Elmo Riig

Sauna ehitamiseks tuleb leida koht, kus ühendus selle ja tolle ilma vahel on hästi tugev. Saun lõpetab taluhoovi, sealt edasi algab midagi muud, see oli üleminek ehk värav, saun püha paigana alati lõpetas midagi: suure töö ja töönädala, haigused, aastaajad, elukaare eri osad. Pärast seda algab midagi uut.

Loe edasi Postimees 60+ veebilehelt. Reporter Tea Raidsalu. Foto Elmo Riig.

Continue Reading

Ettevõtluspäev ei lähe mööda saunastki

Mooska talu perenaine Eda Veeroja (taga) näitas ettevõtluspäeva «Kuis lätt?» korraldajale Rutt Riitsaarele saunakombeid. Rõuges demonstreerib ta neid rahvamaja laval. Foto: Arvo Meeks

Esmaspäeval algava ettevõtlusnädala läbiv teema on tänavu töö tandemina. Nädalasse mahub Lõuna-Eestis mitmesuguseid sündmusi, millele paneb reedel Rõuges punkti ettevõtluspäev «Kuis lätt?»

«Tahame teada, kuidas meie ettevõtjatel praeguses muutlikus ja keerulises maailmas läheb ning mis on nende toimetuleku ja edu võti,» selgitas ettevõtluspäeva korraldajate nimel Rõuge valla arendusnõunik Rutt Riitsaar.
Tema sõnul lähtusid korraldajad ettevõtluspäeva kava kokkupanekul sellest, et inimesed saaks lähikonnas elavaid ettevõtjaid paremini tundma ning õpiks ka midagi uut.

Loe edasi Lõuna-Eesti Postimehest. Autor Timo Saluveer. Foto Arvo Meeks.

Saunaemand Eda Veeroja elu keerleb ümber suitsusauna

Eda Veeroja on tuntud kui suitsusaunaema, keda teles näidatakse ikka pimedas saunas kedagi vihtlemas või purgist rästikurüübet pakkumas. Meile tõttab ta vastu argiaskeldusi katkestades – küll on vaja uue hoone ehitusel töömehi juhendada, küll suitsutatud lihaga tegeleda või järgmistele tulijatele saun valmis seada.

Continue Reading

Mooska talu suitsusaun Jaapani TVs

Jaapani TV esindajad käisid rahvusvahelise projekti CAITO raames tutvumas Eesti suitsusauna tootega. Külastati Mooska suitsusauna talu Võrumaal, kus perenaine Eda Veeroja tutvustas Eesti saunakultuuri ja Vana-Võromaa suitsusauna kombestikku, mis on kantud UNESCO vaimse kultuuripärandi esindusnimekirja.

I osa - Mooska sauna kütmine https://youtu.be/dh9a_ytameE

II osa - Mooska saunakülastus https://youtu.be/fw8EydUAvjg