Suvine pööripäev 2019

2018 Eda Mooska vihategu

Suvisel pööripäeval (21. juuni) ärka enne päikest, see tähendab kella 4 paiku. Võta linnupetet, imetle päeva avanemist, täna loodust ja loodut, pese kasteveega silmad. Räägi oma hoonete, puude, taimede ja loomadega, täna ja õnnista.

Vii kasekesed või kaseoksad toanurkadesse ja lisa kaitseks siia – sinna punast villast lõnga või pihlakaoksi. Päeva jooksul leia aega käia päripäeva ring ümber oma maade. Täna põldu, nurme, metsa, maad ja vett. Hoia saunas saadud puhtust, helgust ja rõõmu oma meeltes. Korja tee-ja ravimtaimi, tee pühadevihad. Nüüd, kui päike on kõige vägevam, on taimedelgi eriline ravivõime. Kevad oli pikk ja soe, puude lehed on täiskasvanud, linnas õitsevad juba pärnadki. Vihateo aeg on käes.

Suvi on õnne ja õitsemise aeg. Kiigu, uju, joo allikavett, kallista puid ja oma lähedasi ja ole lihtsalt õnnelik!

Õhtul tee pisike tuli parimatest ja kuivevatest puudest orgu varjule. Vaata tuld, mis on vajuvale päikesele toeks. Salvesta endasse päeva õnnetunne, tule soojus ja valgus paari kuu pärast algavateks pimedateks ja külmadeks päevadeks. Lõkkesütel põleta kõik vanad vihad, tantsi ja laula ümber lõkke.

Maga kaks aasta kõige lühemat ööd õues, kõrge ja valge taeva all!

Ja siis on veel paar päeva enne kui Jaanitule ja Jaanipäeva möll ja trall peale hakkab

Viljakat suve!

Tags: suvine pööripäev, 2019