Vihale !

2018 Eda Mooska vihateguViha tegemine on ettevalmistus vihtlemiseks. Vihta tehes vaata kuuseisu ja suuna teadlikult oma mõtet. Viht kannab taimede väge, seepärast leota vihta nii vähe kui võimalik. Värsket vihta ära pane üldse vette! Viht kuivata kiiresti (2 - 3 ööpäeva) pimedas varjulises hea ventilatsiooniga kohas. Kuivatatud vihtu säilita pimedas, ühtlase temperatuuri ja niiskusega kuivas kohas. Puhasta vihta enne kui järgmisele kasutajale annad!

Okaspuud: kadakas, kuusk, nulg, mänd on saunas mõnusad. Niiskes õhus on lenduv õli pikaajalise toimega ja puhastab.

Parim aeg viha tegemiseks on selgel päikeselisel päeval, pärast kaste kuivamist. Palu puudelt luba okste võtmiseks. Võta oksi nii, et puu allesjäänud oksad saavad kasvamiseks jõudu ja valgust juurde. Vihta teen noortest okstest aga mitte tänavustest kasvudest või vanadest, puitund okstest. Lehesed jäta tunniks kohanema, siis alusta vihategu. Lehesed ootavad vihaks saamist varjus õhukese kihina, et ei kuumeneks. Läikiv, ilus lehepool jäta sissepoole, pahupool väljapoole, vastu nahka.

Kase viht

Alates 29. juunist kuni 12. juulini 2018. Kaseviht noorendab nahka, vaigistab lihas-ja liigesevalu ja parandab haavu, sest on mikroobide vastase toimega. Võib kasutada sama vihta erinevate inimeste vihtlemisel. Lehed sisaldavad A- ja C-vitamiini, seepärast tugevdab kasevihaga vihtlemine immuunsüsteemi. Korjamiseks vali noored leinakased või maarjakased veekogu juures. Korja juuli esimesel poolel. Viha valik sõltub kuuseisudest, sest mõju on erinev.

Tamme viht

26. 27. 28. juuli 2018. Tammeviht leevendab nahahaigusi, annab elujõudu ja energiat. Turgutab südant. Vanarahvas ütleb tamme energia olevat nii tugeva, et krooniliste haigustega inimesed ei tohiks tammevihta kasutada. Tammelehtedes leiduv tanniin leevendab liigesehaigusi. Viha leotusveega loputa juukseid, et anda neile kohevus ja läige.

Sarapuu viht

Sarapuu viht on minu lemmik. Kuivatada ja külmutada ei saa aga igal saunapäeval isegi juba kollaste lehtedega on hellitab ja hoolas saunakaaslane. Ahendab veene, leevendab trombe, kuna sisaldab palju parkaineid. Kergendab diabeedi nähte. Harmoniseerib sisemaailma, näitab lahendusi keerulistele situatsioonidele. Sarapuuviht tee endale ISE.

Vahtra viht

12. 13. 14. juuli 2018. Vahtravihaga vihtlemine rahustab hinge, toob rahunemise ja kingib kindlusetunde. Sisaldab alkoloide, askorbiinhapet seetõttu puhastab ning toniseerib nahka. Vahtralehed imavad hästi higi ja mahendavad leili kuumust ihul. Vahtraviha leotusvesi sobib välispidiseks põletikuvastaseks ravimiks. Parim vahtraviha säilitusviis on soolamine.

Pärna viht 

Pärnaviht tee pärna õitsemise ajal, soovitavalt noore kuuga või täiskuuga. 27. 28. 29. juuni 2018. Pärnaviht toob naiselikkuse esile, soodustab higieritust, ergutab neerude tööd, leevendab lihaspingeid, aitab külmetuse korral, leevendab peavalu, viha leotusvesi pleegitab pigmendilaike ja tedretäppe.

PÜHADE puude: pärna, vahtra, sarapuu, pihlaka, saare, kadaka, tamme vihta tee vaid kindla EESMÄRGIGA.

Kasutatud vihad

PÕLETA kasutatud vihad rituaalses käänuaja lõkkes.

 

Tags: Eda Veeroja, 2018, viha tegemine, kase viht, pärna viht, tamme viht, vahtra viht, sarapuu viht, kasutatud vihad